Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

05,11,2011 Teuva junioreiden vp SM-kisat, Elias Tyystälä pronssia, Hanna Ullakko 6.

29,10,2011 TUL:n junioreiden ,miesten ja naisten vp.mestaruuskisat Kouvolan Kuusankoski. Kisojen saldo 6 mitallia..

22,10,2011 Kll:n SM-kisat Mäntsälä, Elias Tyystälä 3.

15.10.2011 Kirkenes Norja, 3 painijaa ja 3 voittoa

18,09,2011

Kemin Innon painijoiden tuloksia Walon sprinttipaineissa:

Alokkaat, 45 kg: 3) Matti Lahti

P13 34 kg: 1) Roope Miettunen

P13 39 kg: 1) Lauri Torvinen

P13 45 kg: 1) Miikka Soikko

P15 48 kg: 3) Santeri Maijala

P15 57 kg: 1) Elias Tyystälä, 2) Mauri Holopainen

Premieliste Varanger Kraft Cup 2011

Vardø, 09.04.2011

Knøtter /girls 10

22 kg
Erica Klæbo Wie Vadsø AK - NOR

Hedda Nergaard Båtsfjord SK - NOR

Lene Fagerheim Olaisen Vadsø AK - NOR

30 kg
Kristin Boine Tana IF - NOR

Amanda Nylund Nilsen Båtsfjord SK - NOR

37 kg
Marion Bye AK-54 Vardø -NOR

Aurora Steel Mehamn IL

45 kg
Alexandra Fidje Store, Tana IF - NOR

Knøtter/Boys 10

22 kg
Edvard Rønning Kirkenes AK -NOR

Mathias Roska Båtsfjord SK - NOR

Stian Fagerheim Olaisen Vadsø AK - NOR

Peder Harila Vadsø AK - NOR

24 kg
Tord Nilsen Kirkenes AK -NOR

Håvard Aronsen Vadsø AK - NOR

Abdallah Alzghoul Vadsø AK - NOR

28 kg
Ingvald Harila Vadsø AK - NOR

Gabriell Nokobo Vadsø AK - NOR

Prestie Nokobo Vadsø AK - NOR

30 kg
Selim Nolte Kemin Into - FIN

Pietari Aarnio Kemin Into - FIN

Erik Heikkilæ AK-54 Vardø -NOR

33 kg
Varg Kulstadvik Tana IF - NOR

Ramasan Tangijev Vadsø AK - NOR

Tobias Jensen Kirkenes AK -NOR

41 kg
Chris Stormo Kirkenes AK -NOR

Oskari Aarnio Kemin Into - FIN

Niklas Moilanen Kemin Into - FIN

Exauce Nokobo Vadsø AK - NOR

50 kg
Jere Grahn Kemin Into - FIN

Girls 12

35 kg
1. Synne Haagensen Tana IF - NOR

2. Sara Kristin Nergaard Båtsfjord SK - NOR

45 kg
1. Kiia Moilanen Kemin Into - FIN

2. Vivian Bye AK-54 Vardø -NOR

53 kg
1. Karin A Boine Tana IF - NOR

2. Elin Johansen Båtsfjord SK - NOR

3. Solveig Frantzen Båtsfjord SK - NOR

Boys 12

30 kg
1. Emil Hansen Mehamn IL

2. Artor Hagerup Tana IF - NOR

33 kg
1. Ola Bertheussen Mehamn IL

2. Roope Miettunen Kemin Into - FIN

3. Julian Steel Mehamn IL

4. John Henry Godtvassli Båtsfjord SK - NOR

5. Wilmer Pampin Tana IF - NOR

37 kg
1. Isa Bersanov Vadsø AK - NOR

2. Azir Dzortof Vadsø AK - NOR

3. Andreas Sende Hansen Tana IF - NOR

4. Juuso Grahn Kemin Into - FIN

41 kg
1. Trygve Pedersen Vadsø AK - NOR

2. Sakari Eskola Kemin Into - FIN

50 kg
1. Shukrulla Jahya Vadsø AK - NOR

2. Eivind Aronsen Vadsø AK - NOR

55 kg
Nico Rantala Båtsfjord SK - NOR

Girls 15

44 kg
1. Helene Berg Vadsø AK - NOR

57 kg
1. Helene Jensen AK-54 Vardø -NOR

2. Lisa Røtvold Båtsfjord SK - NOR

Boys 15

35 kg
1. Rakhid Nasirzade Murmansk WT - RUS

2. Jonas Antonsen AK-54 Vardø -NOR

3. Maxim Shchukin Murmansk WT - RUS

38 kg
1. Amund Bertheussen Mehamn IL

2. Kirill Fedorov Murmansk WT - RUS

42 kg
1. Miikka Soikko Kemin Into - FIN

2. Santeri Maijala Kemin Into - FIN

53 kg
1. Qutaybah Alzghoul Vadsø AK - NOR

2. Hodyfa Alzghoul Vadsø AK - NOR

59 kg
1. Isalam Tangijev Vadsø AK - NOR

2. Magomed Bersanov Vadsø AK - NOR

3. Orkhan Dzhavadov Murmansk WT - RUS

66 kg
1. Artem Krutskikh Murmansk WT - RUS

2. Zmaharay Jahyla Vadsø AK - NOR

Cadet female

46 kg
Godtvassli, Mathilde Båtsfjord SK - NOR

56 kg
Bredesen, Zebibb AK-54 Vardø -NOR

Cadet

76 kg

1. Dimitry Minnebaev Murmansk WT - RUS

2. Bjørn Are Aronsen AK-54 Vardø -NOR

3. Timofey Sinitskiy Murmansk WT - RUS

Klubb poengliste Varanger Kraft Cup 2011

Plass Klubb poeng 1 2 3 4 5 6 Deltaker

1. Vadsø AK - NOR 61 6 5 0 0 0 0 11 1.aksje i VKC-pokal

2. Murmansk WT – RUS 35 3 1 3 0 0 0 8

3. Kemin Into - FIN 30 2 3 0 1 0 0 6

4. Tana IF - NOR 23 2 1 1 0 1 0 5

5. Mehamn IL 22 3 0 1 0 0 0 5

6. Båtsfjord SK - NOR 22 0 3 1 1 0 0 8

7. AK-54 Vardø -NOR 21 1 3 0 0 0 0 5

Beste jentebryter: Karin A Boine, Tana IF

Beste guttebryter : Miikka Soikko, Kemin Into

Beste finske bryter: Miikka Soikko, Kemin Into

Beste russiske bryter: Rakhid Nasirzade, Murmansk WT – RUS

Beste guttebryter fra AK-54 (Esko Taskinens pokal) Bjørn Are Aronsen

Beste jentebryter fra AK-54 (Esko Taskinens pokal) Helene Jensen

Rampan muistopainit tulokset 12.3.2011

OP:n kv ikäkausipainit 29.1.2011

Alo 23 kg:
1) Jussi Hirvonen MuVo Muhoksen Voitto
2) Niko Tolvanen KoskRi Koskelankylän Riento
3) Olli Kalaoja MuVo Muhoksen Voitto
4) Matti Salmi MuVo Muhoksen Voitto
Alo 26 kg:
1) Arttu Suhonen HaHe Haukiputaan Heitto
2) Kasper Heikkinen KaJu Kajaanin Juntta
3) Eemeli Ohukainen OP Oulun Pyrintö
4) Eetu Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto
5) Elias Vuollet MuVo Muhoksen Voitto
6) Alex Nykänen MuVo Muhoksen Voitto
Alo 28 kg:
1) Santeri Maimann LaLu Lapin Lukko
2) Anssi Mehtälä ViVo Vieskan Voima
3) Atte Kähkönen LaLu Lapin Lukko
4) Tino Karjalahti HaHe Haukiputaan Heitto
Alo 30 kg:
1) Jere Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto
2) Alex Siira OP Oulun Pyrintö
3) Luka Alatalo HaHe Haukiputaan Heitto
Alo 34 kg:
1) Oskari Maimann LaLu Lapin Lukko
2) Leevi Holma HSKT Haparanda SKT
3) Markus Vittaniemi HaHe Haukiputaan Heitto
4) Lauri Sorvisto ViVo Vieskan Voima
5) Janne Parviainen MuVo Muhoksen Voitto
Alo 38 kg:
1) Niko Kantola HaHe Haukiputaan Heitto
2) Otto Turunen OP Oulun Pyrintö
Alo 43 kg:
1) Joonas Törmälehto HaHe Haukiputaan Heitto
2) Keijo Kukkohovi MuVo Muhoksen Voitto
3) Jere Honkanen OP Oulun Pyrintö
10v. 27 kg:
1) Kimi Mustonen OP Oulun Pyrintö
2) Saku Huttunen LaLu Lapin Lukko
3) Ossi Mehtälä ViVo Vieskan Voima
4) Sampo Huttunen LaLu Lapin Lukko
10v. 30 kg:
1) Anton Purola OP Oulun Pyrintö
2) Jaki Aikio LaLu Lapin Lukko
3) Kalle Isokangas OP Oulun Pyrintö
4) Voitto Kärkkäinen HaHe Haukiputaan Heitto
5) Paavo Huttunen HaHe Haukiputaan Heitto
10v. 33 kg:
1) Niklas Moilanen KI Kemin Into
2) Otto Haataja LaLu Lapin Lukko
3) Joona Vuoti ViVo Vieskan Voima
4) Aleksi Mäkinen HaHe Haukiputaan Heitto
5) Arttu Karppinen KaJu Kajaanin Juntta
6) Miikael Jansson OP Oulun Pyrintö
10v. 39 kg:
1) Eetu Paananen ViVo Vieskan Voima
2) Niko Heiska LNM Limingan Niittomiehet
10v. 47 kg:
1) Joni Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto
2) Niilo Nuorala KI Kemin Into
13v.29 kg:
1) Elias Salmela LaLu Lapin Lukko
2) Kasper Törmälä KI Kemin Into
3) Valtteri Hakkarainen LaLu Lapin Lukko
13v. 32 kg:
1) Santeri Kvist KaJu Kajaanin Juntta
2) Roope Miettunen KI Kemin Into
3) Valtteri Oikarinen OP Oulun Pyrintö
13v. 35 kg:
1) Santeri Korpela IK Ilmajoen Kisailijat
2) Mikael Kropsu HaHe Haukiputaan Heitto
3) Olli Hiltunen HaHe Haukiputaan Heitto
13v. 38 kg:
1) Akseli Yli-Hannuksela IK Ilmajoen Kisailijat
2) Teemu Kuja IK Ilmajoen Kisailijat
3) Aapo Kiviniemi LaLu Lapin Lukko
13v. 42 kg:
1) Valteri Loppi IK Ilmajoen Kisailijat
2) Toni Kemppainen OP Oulun Pyrintö
3) Jarmo Leskelä LaLu Lapin Lukko
4) Tomi Rusanen KaJu Kajaanin Juntta
5) Sakari Eskola KI Kemin Into
6) Joona Alamikkelä ViVo Vieskan Voima
13v. 46 kg:
1) Antti Väli-Torala IK Ilmajoen Kisailijat
2) Konsta Kvist KaJu Kajaanin Juntta
3) Milad Gardiniya KaJu Kajaanin Juntta
4) Samuel Purola OP Oulun Pyrintö
5) Atte Vuoristo HaHe Haukiputaan Heitto
13v. 50 kg:
1) Elias Tyystälä KI Kemin Into
2) Veli-Pekka KellokangasKI Kemin Into
3) Juho Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto
4) Daniel Scott LaLu Lapin Lukko
5) Tuukka Härkönen KaJu Kajaanin Juntta
13v. 54 kg:
1) Johannes Rintamäki HaHe Haukiputaan Heitto
2) Eetu Järvinen KI Kemin Into
3) Valtteri Tuoma KI Kemin Into
13v. +54 kg:
1) Eemeli Nisula HaHe Haukiputaan Heitto
2) Joni Oikarinen LNM Limingan Niittomiehet
17v. 42 kg:
1) Santeri Maijala KI Kemin Into
2) Juho Nivala OP Oulun Pyrintö
3) Oskari Tapio HaHe Haukiputaan Heitto
17v. 54 kg:
1) Samuli Toppila OP Oulun Pyrintö
2) Leevi Ukkola HaHe Haukiputaan Heitto
3) Mauri Holopainen KI Kemin Into
4) Jussi-Matti Ylimäki IK Ilmajoen Kisailijat
5) Mika Tarvainen OP Oulun Pyrintö
17v. 58 kg:
1) Juuso Latvala IK Ilmajoen Kisailijat
2) Ossi Raudaskoski IK Ilmajoen Kisailijat
17v. 63 kg:
1) Vili Ropponen IK Ilmajoen Kisailijat
2) Juuso Latvala IK Ilmajoen Kisailijat
3) Santtu Pekkala LapinV Lapin Veikot
4) Ossi Raudaskoski IK Ilmajoen Kisailijat
5) Niko Tervonen OP Oulun Pyrintö
17v. +69 kg:
1) Matias Viitanen HSKT Haparanda SKT
2) Joni Järvinen KI Kemin Into
T 26 kg:
1) Mira Rasinkangas MuVo Muhoksen Voitto
2) Mia Rasinkangas MuVo Muhoksen Voitto
3) Nikita Alatalo HaHe Haukiputaan Heitto
4) Heta Nuorala KI Kemin Into
T 30 kg:
1) Heidi Meriläinen HaHe Haukiputaan Heitto
2) Sara Kärki KoskRi Koskelankylän Riento
T 37 kg:
1) Kiia Moilanen KI Kemin Into
2) Henni Hietanen ViVo Vieskan Voima
3) Jonna Hirvonen MuVo Muhoksen Voitto
T 59 kg:
1) Heli moliis KaJu Kajaanin Juntta
2) Lotta Paananen ViVo Vieskan Voima
Seurapisteet
Osallistujia yhteensä: 105
1 HaHe Haukiputaan Heitto 98
2 KI Kemin Into 67
3 OP Oulun Pyrintö 62
4 IK Ilmajoen Kisailijat 57
5 LaLu Lapin Lukko 55
6 MuVo Muhoksen Voitto 38
7 KaJu Kajaanin Juntta 33
8 ViVo Vieskan Voima 28
9 HSKT Haparanda SKT 11
10 LNM Limingan Niittomiehet 10
11 KoskRi Koskelankylän Riento 10
12 LapinV Lapin Veikot 4

29.1.2011 Aura

Painin ikäkausikilpailut

Järjestäjä Auranmaan Painiseura

 

78 painijaa, 90 ottelua

 

Pojat 17 v.

47 kg: 1) Timi Hurskainen LA, 2) Eetu Jääskeläinen KirkU, 3) Tuomas Kiukkonen LA.

72 kg: 1) Aapeli Jokinen TaPs, 2) Miro Savunsalmi KirkU, 3) Ville Salonen RVM, 4) Anton Martti RVM.

88 kg: 1) Lauri Lehtinen KankU.

 

55 kg: (kreikkalais-roomalainen paini)

1) Linda Hyvälä LA, 2) Ville Salo TaVo.

 

Pojat 14 v.

35 kg: 1) Mattias Poutanen AuPs, 2) Joonas Mört TWM, 3) Markus Repo TWM, 4) Arttu Teukanen TaPs.

39 kg: 1) Eemeli Kunttu TWM, 2) Markus Kallio TWM, 3) Ville Tuomi ViPy.

53 kg: 1) Eero Lehtinen KankU, 2) Tomi Himanen VaSa, 3) Benjamin Martti RVM, 4) Ari Laitila TuTo.

 

Pojat 12 v.

30 kg: 1) Elmer Mattila Koovee, 2) Anton Viljakainen RVM.

33 kg: 1) Juho Ronkainen VaSa, 2) Niko Laitila TuTo, 3) Wiljam Koivisto RVM, 4) Arttu Aho RVM.

38 kg: 1) Jere Korpela Koovee, 2) Samuel Härkönen Koovee, 3) Jesse Nurminen TaPs.

43 kg: 1) Eetu Keskinen TaVo, 2) Anton Niskanen TWM, 3) Oliver Svartberg TWM, 4) Julius Järvinen TWM.

44 kg: 1) Kosti Kankaanpää TuTo, 2) Artturi Mamia TaPs, 3) Niko Karinranta TaPs.

48 kg: 1) Juho Kiukkonen LA, 2) Tatu Alari TuTo, 3) Otso Vessari TaVo, 4) Ville Heino Koovee.

 

Pojat 10 v.

22 kg: 1) Nico Hakala TaPs, 2) Nino Oksanen RVM, 3) Eemeli Nurhonen MynTo.

26 kg: 1) Aleksi Virtanen TWM, 2) Joona Hakamäki TWM.

31 kg: 1) Joona Mustonen VaSa, 2) Mikael Hellman PPM, 3) Leevi Putus VaSa, 4) Matias Lahtinen PPM, 5) Elli Tuomi ViPy.

36 kg: 1) Aleksi Simojoki TWM, 2) Jiri Toiva VaSa, 3) Harri Mamia TaPs, 4) Evert Grönblom RVM.

40 kg: 1) Aaron Kotitalo AuPs, 2) Juho Poutanen AuPs.

 

Pojat 8 v.

29 kg: 1) Aleksanteri Suvitie TuTo, 2) Eemeli Mahkonen TWM.

31 kg: 1) Valtteri Pulkkinen AuPs, 2) Vertti Virtanen AuPs.

 

Tytöt 8 v.

 22 kg: 1) Aliisa Tuomi ViPy, 2) Juulia Grönholm ViPy, 3) Eliel Veräjänkorva TWM.

 

Aloittelijat 10 v.

26 kg: 1) Aamos Veräjänkorva TWM, 2) Atte Salminen AuPs, 3) Akseli Orava TWM.

33 kg: 1) Rasmus Kahila KankU, 2) Santeri Pulkkinen AuPs, 3) Kristian Putkonen RVM.

 

Aloittelijat 8 v.

25 kg: 1) Valtteri Heikkilä TaPs, 2) Huugo Maja TWM, 3) Niko Helala MynTo.

28 kg: 1) Valtteri Poutanen AuPs, 2) Heikki Mamia TaPs, 3) Saku Salonen MynTo.

 

 

*************************************************************************************************************************************

 

29.1.2011 Oulu

Painin ikäkausikilpailut

Järjestäjä Oulun Pyrintö

 

105 osallistujaa

 

Pojat 17 v.

42 kg: 1) Santeri Maijala KI Kemin Into, 2) Juho Nivala OP Oulun Pyrintö, 3) Oskari Tapio HaHe Haukiputaan Heitto.

54 kg: 1) Samuli Toppila OP Oulun Pyrintö, 2) Leevi Ukkola HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Mauri Holopainen KI Kemin Into, 4) Jussi-Matti Ylimäki IK Ilmajoen Kisailijat, 5) Mika Tarvainen OP Oulun Pyrintö.

58 kg: 1) Juuso Latvala IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Ossi Raudaskoski IK Ilmajoen Kisailijat.

63 kg: 1) Vili Ropponen IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Juuso Latvala IK Ilmajoen Kisailijat, 3) Santtu Pekkala LapinV Lapin Veikot, 4) Ossi Raudaskoski IK Ilmajoen Kisailijat, 5) Niko Tervonen OP Oulun Pyrintö.

+69 kg: 1) Matias Viitanen HSKT Haparanda SKT, 2) Joni Järvinen KI Kemin Into.

 

Pojat 13 v.

29 kg: 1) Elias Salmela LaLu Lapin Lukko, 2) Kasper Törmälä KI Kemin Into, 3) Valtteri Hakkarainen LaLu Lapin Lukko.

32 kg: 1) Santeri Kvist KaJu Kajaanin Juntta, 2) Roope Miettunen KI Kemin Into, 3) Valtteri Oikarinen OP Oulun Pyrintö.

35 kg: 1) Santeri Korpela IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Mikael Kropsu HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Olli Hiltunen HaHe Haukiputaan Heitto.

38 kg: 1) Akseli Yli-Hannuksela IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Teemu Kuja IK Ilmajoen Kisailijat, 3) Aapo Kiviniemi LaLu Lapin Lukko.

42 kg: 1) Valteri Loppi IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Toni Kemppainen OP Oulun Pyrintö, 3) Jarmo Leskelä LaLu Lapin Lukko, 4) Tomi Rusanen KaJu Kajaanin Juntta, 5) Sakari Eskola KI Kemin Into

6) Joona Alamikkelä ViVo Vieskan Voima.

46 kg: 1) Antti Väli-Torala IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Konsta Kvist KaJu Kajaanin Juntta, 3) Milad Gardiniya KaJu Kajaanin Juntta, 4) Samuel Purola OP Oulun Pyrintö, 5) Atte Vuoristo HaHe Haukiputaan Heitto.

50 kg: 1) Elias Tyystälä KI Kemin Into, 2) Veli-Pekka KellokangasKI Kemin Into, 3) Juho Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Daniel Scott LaLu Lapin Lukko, 5) Tuukka Härkönen KaJu Kajaanin Juntta.

54 kg: 1) Johannes Rintamäki HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Eetu Järvinen KI Kemin Into, 3) Valtteri Tuoma KI Kemin Into.

+54 kg: 1) Eemeli Nisula HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Joni Oikarinen LNM Limingan Niittomiehet.

 

Pojat 10 v.

27 kg: 1) Kimi Mustonen OP Oulun Pyrintö, 2) Saku Huttunen LaLu Lapin Lukko, 3) Ossi Mehtälä ViVo Vieskan Voima, 4) Sampo Huttunen LaLu Lapin Lukko.

30 kg: 1) Anton Purola OP Oulun Pyrintö, 2) Jaki Aikio LaLu Lapin Lukko, 3) Kalle Isokangas OP Oulun Pyrintö, 4) Voitto Kärkkäinen HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Paavo Huttunen HaHe Haukiputaan Heitto.

33 kg: 1) Niklas Moilanen KI Kemin Into, 2) Otto Haataja LaLu Lapin Lukko, 3) Joona Vuoti ViVo Vieskan Voima, 4) Aleksi Mäkinen HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Arttu Karppinen KaJu Kajaanin Juntta, 6) Miikael Jansson OP Oulun Pyrintö.

39 kg: 1) Eetu Paananen ViVo Vieskan Voima, 2) Niko Heiska LNM Limingan Niittomiehet.

47 kg: 1) Joni Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Niilo Nuorala KI Kemin Into.

 

Tytöt

26 kg: 1) Mira Rasinkangas MuVo Muhoksen Voitto, 2) Mia Rasinkangas MuVo Muhoksen Voitto,

3) Nikita Alatalo HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Heta Nuorala KI Kemin Into.

30 kg: 1) Heidi Meriläinen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Sara Kärki KoskRi Koskelankylän Riento.

37 kg: 1) Kiia Moilanen KI Kemin Into, 2) Henni Hietanen ViVo Vieskan Voima, 3) Jonna Hirvonen MuVo Muhoksen Voitto.

59 kg: 1) Heli Moliis KaJu Kajaanin Juntta, 2) Lotta Paananen ViVo Vieskan Voima.

 

Aloittelijat

23 kg: 1) Jussi Hirvonen MuVo Muhoksen Voitto, 2) Niko Tolvanen KoskRi Koskelankylän Riento, 3) Olli Kalaoja MuVo Muhoksen Voitto, 4) Matti Salmi MuVo Muhoksen Voitto.

26 kg: 1) Arttu Suhonen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Kasper Heikkinen KaJu Kajaanin Juntta, 3) Eemeli Ohukainen OP Oulun Pyrintö, 4) Eetu Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Elias Vuollet MuVo Muhoksen Voitto, 6) Alex Nykänen MuVo Muhoksen Voitto.

28 kg: 1) Santeri Maimann LaLu Lapin Lukko, 2) Anssi Mehtälä ViVo Vieskan Voima, 3) Atte Kähkönen LaLu Lapin Lukko, 4) Tino Karjalahti HaHe Haukiputaan Heitto.

30 kg: 1) Jere Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Alex Siira OP Oulun Pyrintö, 3) Luka Alatalo HaHe Haukiputaan Heitto.

34 kg: 1) Oskari Maimann LaLu Lapin Lukko, 2) Leevi Holma HSKT Haparanda SKT, 3) Markus Vittaniemi HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Lauri Sorvisto ViVo Vieskan Voima, 5) Janne Parviainen MuVo Muhoksen Voitto.

38 kg: 1) Niko Kantola HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Otto Turunen OP Oulun Pyrintö.

43 kg: 1) Joonas Törmälehto HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Keijo Kukkohovi MuVo Muhoksen Voitto

3) Jere Honkanen OP Oulun Pyrintö.

 

Seurapisteet

1) Haukiputaan Heitto 98 pist., 2) Kemin Into 67, 3) Oulun Pyrintö 62, 4) Ilmajoen Kisailijat 57, 5) Lapin Lukko 55, 6) Muhoksen Voitto 38, 7) Kajaanin Juntta 33, 8) Vieskan Voima 28, 9) Haparanda SKT 11, 10) Limingan Niittomiehet ja Koskelankylän Riento 10, 12) Lapin Veikot 4.


PRISLISTA Lulebo Cup

5.helmi.11
F/y 26 kg 1 Emma Järvenpää-Espling Luleå BK
2 Yohana Yordanova Umeå IK
3 Ida Strand Luleå BK
F/y 32 kg 1 Lina Suup Råneå BK
2 Taru Vainionpää Haukiputan Heitto
3 Tilda Sundbom BK Snar
4 Nova Bergman BK Snar
F/y 38 kg 1 Kiia Moilanen Kemin Into
2 Isabelle Hedin BK Snar
3 Elin Thun Luleå BK
K 29/32 kg 1 Valid Pedaev Umeå IK
2 Jerre Kuusijärvi Råneå BK
3 Henri Hallonen Haparanda SKT
4 Alex Segerlund Gällivare SK
K 35 kg 1 Veeti Alamartimo Haparanda SKT
2 Aksel Wallstedt Gällivare SK
3 Niklas Moilanen Kemin Into
4 Alexander Järlstig Haparanda SKT
K 38 kg 1 Gabriel Wallgren Gällivare SK
2 Hugo Larsson Gällivare SK
3 Felix Nilsson Luleå BK
4 Johannes Järlstig Haparanda SKT
K 47 kg 1 Juho Pahikainen Haukiputan Heitto
2 Albin Lindberg Luleå BK
3 Jonni Pahikainen Haukiputan Heitto
4 Liam Tian Gällivare SK
F/ä 37 kg 1 Johanna Wisten BK Snar
2 Alva Köhler Gällivare SK
3 Ellen Nilsson BK Snar
4 Kajsa Johansson BK Snar
F/ä 40 kg 1 Minna Riddarstråle BK Snar
2 Maja Stenudd Gällivare SK
3 Miciel Wennström Gällivare SK
F/ä 44 kg 1 Jasmine Gustavsson Råneå BK
2 Alica Koivomaa BK Snar
3 Felicia Enström BK Snar
4 Veera Koskinen BK Snar
F/ä 48 kg 1 Sofia Eriksson Lif Umeå IK
2 Amelia Sundqvist Rosvik IK
3 Angelica Lindbäck Luleå BK
F/ä 52 kg 1 Tilda Tärnklev Umeå IK
2 Josefin Skemark Rosvik IK




P 29/32 kg 1 Martin Yordanova Umeå IK
2 Samuel Berg BK Snar
P 35 kg 1 Samuli Saukkoriipi Haparanda SKT
P 38 kg 1 Viktor Ruumensari Råneå BK
2 Gustav Dahl BK Snar
P 47 kg 1 Tobias Jacobsen Luleå BK
2 Santeri Maijala Kemin Into
3 Simon Strand Luleå BK
4 Edward Eriksson Råneå BK
P 53 kg 1 Ludwig Strand Luleå BK
2 Viktor Gregersen Råneå BK
P 66 kg 1 Carl Otmalm Råneå BK
2 Felix Blomqvist Luleå BK
3 Oskar Smedberg Gällivare SK




KvU 52 kg 1 Frida Otterstedt Umeå IK
2 Erika Sjödin Gällivare SK
KvU 65 kg 1 Hanna Ullakko Haparanda SKT
2 Desiree Hietala Luleå BK




U 50 kg 1 Rasmus Lindberg Luleå BK
2 Nils Karlsson Råneå BK
3 Leevi Ukkola Haukiputan Heitto
U 63 kg 1 Emil Johansson BK Snar
2 Kristoffer Stenlund Umeå IK




U 76 kg 1 Jonni Järvinen Kemin Into
2 Hampus Eriksson Umeå IK
3 Gabriel Mutaiev Kiruna SK




Kv 72/78 kg 1 Jannika Lönnkvist Haukiputan Heitto
2 Ingrid Strandberg Luleå BK




S 60 kg 1 Alishk Manbetov BK Snar
2 Fraidon Asadi Kiruna SK
S 74 kg 1 Nor Ali BK Snar
2 Tagir Kadiyev Kiruna SK
3 Gustav Engström Råneå BK
4 Alehan Guseinov Kiruna SK
S 96/120 kg 1 Matti Pahikainen Haukiputan Heitto
2 Shamil Kaidyev Kiruna SK












Klubbpoäng Total








BK Snar 41
Luleå BK 38
Umeå IK 30
Råneå BK 28
Gällivare SK 25
Haukiputan Heitto 19
Haparanda SKT 16
Kemin Into 13
Kiruna SK 12
Rosvik IK 6




©2017 Intopaini Etusivu Markkinat - suntuubi.com